Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Odpust u św. Katarzyny

Mszy św. przewodniczył przełożony Polskiej Prowincji Karmelitów o. Tadeusz Popiela O. Carm. Poniedziałkowa uroczystość miała szczególna oprawę muzyczną. Na carillonie grała Monika Kaźmierczak, a pieśni religijne śpiewali artyści Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

W świecie, w którym panuje niezwykły zamęt, zło miesza się z dobrem, świętość z bluźnierstwem, szlachetność z brudem moralnym, my przychodzimy do świętej Katarzyny - mówił m. in. do zgromadzonych o. Tadeusz Popiela. - Nieprawdą jest, że wokół jest więcej zła. Media kreują taki obraz. Ale prawdą jest, że zło się nasila, jest coraz bardziej krzykliwe. To zło ma wiele twarzy, szpetnych, odrażających. Temu codziennemu złu na imię chamstwo, przemoc, wygodnictwo, nieszanowanie zasad współżycia społecznego. To zło korupcji i arogancji polityków.  Zło tych, którzy powinni być sumieniem narodu, a nie są. I choć autentycznego dobra jest więcej, mamy prawo bać się o jutro, skoro dziś jest trudne.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości składali swoje ofiary - "jałmużnę odpustową", która będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla dzieci z parafii w Sąsiadowicach na Ukrainie.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama