Radosny czas oczekiwania

- Pojawienie się nowego członka rodziny oznacza prawdziwą rewolucję w naszym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsze, drugie czy piąte dziecko - mówi Jacek Gawroński, członek wspólnoty "Czas dla Rodzin".

Z jakimi problemami najczęściej muszą mierzyć się świeżo upieczeni rodzice? W jaki sposób przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa? Jak zbudować udane małżeństwo? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w czasie wyjątkowych rekolekcji, które odbędą się w trzy kolejne niedziele Adwentu w matemblewskim sanktuarium. Swoim doświadczeniem podzielą się pary z wieloletnim stażem małżeńskim.

Podczas rekolekcji wygłoszone zostaną ciekawe konferencje, m.in. na temat relacji mąż-żona a nowy członek rodziny, współpracy rodziców z Duchem Świętym oraz metod wychowania małego dziecka. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-12 lat. Najbliższe spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 15.45.

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w 1998 roku w Gdańsku-Matemblewie. Jej celem jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego. W swoim nauczaniu wspólnota opiera się na Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła, doświadczeniach własnych oraz innych chrześcijan. - Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr - we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce - dary Ducha Świętego oraz wzbogacone życie małżeńskie - informuje Jarosław Milczek, członek wspólnoty.

Więcej na temat adwentowych rekolekcji rodzinnych w 49. numerze "Gościa Gdańskiego".

« 1 »