Nowy numer 21/2022 Archiwum

Będzie wiało!

Znad Skandynawii nadciąga do Trójmiasta huragan o nazwie Ksawery. Wichurze towarzyszyć mają spadek ciśnienia, śnieżyce i ulewy oraz sztorm na Bałtyku.

W Trójmiasto Ksawery uderzy z największą siłą w nocy z czwartku na piątek. Silny wiatr może utrzymać się nawet przez całą dobę. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia, jako "huragan kategorii 3", czyli osiągający prędkość do 130 km/h. Wiatr będzie miał kierunek południowo-zachodni, skręcający do zachodniego i północno-zachodniego. Na skutek sztormu jutro rano spodziewane jest podniesienie poziomu morza, oraz poziomu rzek do niego wpadających. Poza silnymi porywami wiatru, Ksawery być może przyniesie ze sobą także intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne. Mogą więc wystąpić problemy z komunikacją miejską.

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed silnymi podmuchami wiatru? - Zalecamy pozostanie w domach w godzinach wieczornych i nocnych, szczelne zamkniecie drzwi i okien, usunięcie z balkonów wszelkich niepotrzebnych rzeczy, które wiatr mógłby porwać oraz przeparkowanie samochodów, by nie stały w pobliżu drzew i wielkoformatowych reklam - radzi Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu. - Warto również zaopatrzyć się w sprawną latarkę na wypadek awarii sieci energetycznej - dodaje.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama