Nowy numer 20/2022 Archiwum

Otwarcie jarmarku świątecznego odwołane

Dziś wieczorem orkan o nazwie Ksawery ma dotrzeć nad terytorium Polski. Synoptycy ostrzegają przed podmuchami wiatru, które mogą osiągać prędkość nawet 130 km/h.

Z tego powodu, w trosce o bezpieczeństwo gości Międzynarodowe Targi Gdańskie, organizator Jarmarku Bożonarodzeniowego, poinformował, że zaplanowana na 5 grudnia uroczystość otwarcia imprezy na Targu Węglowym nie odbędzie się. Natomiast handel na straganach rozpoczął się od 11.00.

W związku ze zbliżającym się orkanem Ksawery władze Miasta Gdańska odwołały również uroczyste zapalenie światełek na gdańskiej choince.

Orkany to bardzo silne i niebezpieczne wiatry, których prędkość przekracza 33 m/s. Nadchodzącej wichurze mają towarzyszyć spadek ciśnienia, śnieżyce i ulewy oraz sztorm na Bałtyku. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama