Zima w Trójmieście

Zgodnie z zapowiedziami huragan Ksawery przyniósł ze sobą obfite opady śniegu, które od rana paraliżują Trójmiasto.

Jak informuje Wojewoda Pomorski do godziny 10.30 pomorscy strażacy interweniowali około 180 razy. Głównym powodem wezwań były powalone drzewa oraz konary i gałęzie. We wczesnych godzinach porannych gigantyczne korki utworzyły się m.in. na ul. Kartuskiej w Gdańsku. Ok. godz. 12.30 w Gdyni zepsuty tir zablokował Estakadę Kwiatkowskiego. Aktualnie ruch na obwodnicy Trójmiasta od Gdańska-Osowej do zjazdu w Gdyni-Chyloni stoi praktycznie na całej długości, w obu kierunkach. Policja zdecydowała się zamknąć obwodnicę w dwóch miejscach: na wlocie w Chyloni i na Estakadzie Kwiatkowskiego. Do odwołania na drogę nie wjedzie żaden kierowca. 

Doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej w Sopocie i Wrzeszczu. Do 14.00 pociągi między Oliwą a Sopotem będą jeździć po jednym torze. Częstotliwość kolejek między Gdańskiem a Gdynią wynosi obecnie 20-25 min. Awaria jest już usuwana, ale utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Sparaliżowane jest także lotnisko w Rębiechowie. Aktualnie wszystkie loty są odwołane, wiele osób utknęło w terminalu. Pracownicy GDN Airport Services, którzy odpowiadają za obsługę większości pasażerów informują, że cały czas lotniskowe służby odśnieżają płytę lotniska, ale prawdziwym problemem jest wiatr i zła widoczność.

Według danych z godziny 10.30 Pomorskie Kuratorium Oświaty otrzymało informacje o 36 szkołach, które odwołały w dniu dzisiejszym zajęcia. Dla uczniów, którzy przyjdą lub zostaną dowiezieni przez rodziców, organizowana jest opieka.

Aktualna prognoza pogody od 11.00 (6 grudnia) do godz. 7.30 (7 grudnia) przewiduje wiatr od 40 do 60 km/h, wieczorem w porywach do 90 km/h. W strefie nadmorskiej wiatr od 60 km/h do 80 km/h w porywach do 120 km/h, wieczorem w porywach do 100 km/h, zachodni i północno zachodni.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do zmieniających się warunków drogowych. GDDKiA prosi o rozważenie zaplanowania podróży w innym terminie, a także rezygnacji z podróży samochodami prywatnymi na rzecz środków komunikacji zbiorowej.

« 1 »