Zagrali... ku wyciszeniu serc

W gdyńskim kościele NMP Królowej Polski Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku wykonała Concerti Grossi OP 6 nr 4, 3, 12, 11 i 8 "Na Boże Narodzenie", Arcangello Corellego.

W sobotę 7 grudnia mieszkańcy Gdyni mieli niezwykłą okazję, by poprzez muzykę wejść w klimat zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Kameralny adwentowy koncert był nie tylko okazją do spotkania z doskonałą muzyką. Zbigniew Pilch, dyrygent, starając się w przystępny sposób przekazać słuchaczom konkretną wiedzę muzyczną, omawiał każdy fragment koncertu.

- Człowiek szukający rozwiązania codziennych problemów, może spotkać Boga w pięknej, duchowej muzyce - mówi ks. Edmund Skalski, proboszcz parafii. - Bowiem piękno zawarte w muzyce służy wyciszaniu naszych serc - kontynuuje.

Po koncercie odbyło się spotkanie przy kawie i ciastkach.

Gdyńska parafia stara się regularnie zapraszać swoich wiernych na spotkania z kulturą i artystami. - Już teraz planujemy specjalny koncert w podzięce za kanonizację Jana Pawła II. 2 maja o godz. 19.30 wystąpi Chór Politechniki Gdańskiej z towarzyszeniem orkiestry. Koncert połączony będzie z recytacją tekstów Jana Pawła II - informuje ks. proboszcz. - Chór Politechniki 3 maja też będzie śpiewał na Mszy św. za Ojczyznę - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..