Nowy numer 21/2022 Archiwum

Nietypowy prezent dla bezdomnych

W tym roku podczas Wigilii bezdomni otrzymają zrobione na drutach szaliki wraz z świątecznymi życzeniami.

24 grudnia Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza blisko 350 osób bezdomnych, samotnych, opuszczonych na wspólny świąteczny posiłek, przełamanie się opłatkiem, kolędowanie - tak, by w tym dniu nikt nie był sam przy stole.

Wolontariusze Caritas pomagają w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej. W zeszłym roku upiekli kilkaset pierników dla swoich gości. W tym roku Caritas chce podarować bezdomnym szaliki. - Nie chodzi o to, by kupować je w sklepie. Ma to być prezent wykonany własnoręcznie z dołączonymi życzeniami świątecznymi dla osoby, która ten szalik dostanie - wyjaśnia ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

- Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już teraz mamy 500 szalików, czyli o 150 więcej niż planowaliśmy. Widać, że wszyscy wkładają w wykonanie prezentu wiele serca - podkreśla ks. Brzozowski.

Szaliki będą przyjmowane do 20 grudnia w Centrum Wolontariatu Caritas we Wrzeszczu ul. Jesionowa 6a, 80-269.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/572796829454458/?ref=22.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama