Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zabawy sylwestrowe w Trójmieście

Organizatorzy zapewniają, że będzie to największa miejska zabawa sylwestrowa w Polsce. Na skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się "Sylwestrowa Moc Przebojów".

Od godz. 19 w Gdyni zaśpiewa ponad 30 wykonawców, wśród których będą m.in.: Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Krzysztof Krawczyk, Blue Café, Urszula, Maciej Maleńczuk, Golec uOrkiestra, Mesajah. Artyści będą bawić publiczność z gigantycznej, liczącej 2 tys. mkw. sceny, ustawionej na skwerze Kościuszki. Wraz ze scenografią estrada sięga niemal szóstego piętra. Muzyków można będzie oglądać także na ścianie wizyjnej o wielkości szkolnego boiska. Sylwestra poprowadzą trzy duety: Paulina Sykut i Maciek Rock, Maciej Dowbor i Anna Głogowska oraz Agnieszka Popielewicz i Krzysztof Ibisz.

Nadejście Nowego Roku przywitają przebój "Power of Love" w wykonaniu Sylwii Grzeszczak oraz pokaz fajerwerków, a życzenia noworoczne przekaże m.in. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Na organizację sylwestrowej imprezy władze miasta wydały ok. 800 tys. zł.

W związku z zabawą kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w centrum Gdyni. Od godz. 14 z ruchu całkowicie wyłączone zostaną: skwer Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona, ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Pułaskiego do skweru Kościuszki, ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do skweru Kościuszki, ul. Świętojańska na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej, ul. 10 Lutego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV, ul. Abrahama na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Batorego, ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej. W tych miejscach ruch przywrócony zostanie w Nowy Rok o godz. 14. Z dokładnymi zmianami w ruchu drogowym można zapoznać się tutaj.

W Gdańsku zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godz. 21.30 tradycyjnie na Targu Węglowym i potrwa cztery godziny. W tym roku Zabawy sylwestrowe w Trójmieście   Fajerwerki widziane z sopockiej plaży Jan Hlebowicz /GN królować będzie muzyka taneczna i elektroniczna. Na początku wystąpi Patrycja Markowska, następnie Trio Cascada. Zespół znany jest m.in. z tanecznych hitów, które zajmują najwyższe miejsca na światowych listach przebojów. Po północy władze miasta złożą wszystkim zebranym tradycyjne życzenia i zaproszą na pokaz sztucznych ogni. Dalszą część imprezy poprowadzi duet dj-ów Michael Mind Project. Miasto wydało na zabawę sylwestrową prawie 400 tys. zł.

Rada Miasta Gdańska już po raz 7. organizuje także "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy", którego celem jest zachęcenie mieszkańców do ekologicznej postawy podczas nocy sylwestrowej. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy od 31 grudnia 2013 do 2 stycznia 2014 roku wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników rozstawionych na Targu Węglowym szklane butelki po napojach, którymi gdańszczanie będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z danymi osobowymi uczestnika konkursu i kontaktowym numerem telefonu. 3 stycznia komisja konkursowa wylosuje zwycięzców, którzy otrzymają cenne nagrody rzeczowe, m.in. rower, odtwarzacze blue-ray, dvd, mp3, mp4 i wiele innych.

W Sopocie nie odbędzie się żadna miejska impreza. Urzędnicy zachęcają do obserwowania pokazu sztucznych ogni. Fajerwerki zostaną odpalone ze słynnego sopockiego mola. Pokaz sztucznych ogni najlepiej podziwiać, stojąc na plaży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast