GN 3/2021 Archiwum

Wspólne kolędowanie

W archidiecezji gdańskiej odbywają się liczne koncerty kolęd. W liturgii Kościoła katolickiego kolędy wykonuje się od Bożego Narodzenia do święta Chrztu Pańskiego. W polskiej tradycji dopuszcza się jednak śpiewanie ich do święta Ofiarowania Pańskiego.

6 stycznia, w święto Trzech Króli, odbędą się w diecezji trzy koncerty:

* Na zakończenie gdańskiego orszaku około godz. 14, na scenie pod Zieloną Bramą w Gdańsku, odbędzie się koncert kolęd, który poprowadzi Męskie Towarzystwo Śpiewacze z Trąbek Wielkich.

* W katedrze oliwskiej o godz. 17 odbędzie się świąteczny koncert kolęd i pastorałek polskich w wykonaniu Chóru i Orkiestry "Stella Maris" pod batutą o. Józefa Wilczyńskiego SI.

* W parafii pw. św. Jadwigi w Bojanie o godz. 17 odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: kwartet smyczkowy "Baltic", Kinga Dybel, finalistka programu "Mam Talent", Waldemar Cibor (saksofon), Krzysztof Przyjemski (gitara), Tomasz Perz (klawisze) oraz chór żeński "Jagiellonki" pod batutą Aleksandry Perz.

Natomiast w sobotę 11 stycznia o godz. 19 odbędzie się Wieczór Kolęd w sanktuarium MB Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki wykona młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku - "Boży Spontan".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama