Nowy numer 2/2021 Archiwum

Balsam dla człowieka w żałobie

- Oferowana przez nas pomoc obejmuje poradnictwo oraz wsparcie terapeutyczne, zarówno indywidualne jak i grupowe, dla osób znajdujących się w procesie żałoby - informuje ks. Tomasz Kosewski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

W Domu Hospicyjnym im. św. Józefa w Sopocie 15 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone zmianom jakie zachodzą w życiu człowieka po śmierci najbliższej osoby.

- Stan wielu ludzi po stracie charakteryzuje się uczuciem pustki i odrętwienia, byciem w szoku, poczuciem winy z powodu niedokończonych spraw, kłopotami ze spaniem, wyczerpaniem, drażliwością, częstymi pytaniami o duchowość i wiarę. W czasie naszego spotkania odbędą się rozmowy moderowane przez psychologa, które ułatwią poradzenie sobie z trudną sytuacją. Zachęcimy również wszystkich uczestników, także tych spoza kręgu Hospicjum, do czynnego udziału w rozmowie i podzielenia się swoim doświadczeniem niezależnie od czasu jaki upłynął od śmierci kogoś bliskiego - informuje Grażyna Brzezińska, psycholog.

Po zakończeniu spotkania otwartego istnieje możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych. Wsparcie udzielane jest przez kapłanów oraz psychologów, którzy pomagają nazwać i zrozumieć przeżywane stany, emocje i myśli pojawiające się po stracie bliskiej osoby. Na spotkanie z psychologiem należy umówić się osobiście lub telefonicznie.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama