Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dookoła świata

- Św. Jan Bosko i św. Dominik Savio czuwali nad nami. Nie mieliśmy ani trudności organizacyjnych, ani wychowawczych. Wszyscy cieszyli się dobrym zdrowiem i humory nam dopisywały - zapewnia ks. Mariusz Kulpa SDB, organizator półkolonii.

Oratorium im. św. Dominika Savio działające przy sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi już od kilkunastu lat organizuje zimowy wypoczynek dla najmłodszych. Turnus trwa 5 dni, a uczestniczy w nim 50 dzieci z lokalnych szkół podstawowych. Część uczestników zimowiska zgłaszana jest przez MOPS. Są to najczęściej dzieci z uboższych domów oraz rodzin borykających się z problemami, m.in. przemocą czy alkoholizmem.

Tegoroczne półkolonie zakończyły się 24 stycznia. Dzieci odbyły podróż dookoła świata. Każdego dnia poznawały błogosławionych i świętych z różnych kontynentów. Ważnym punktem wyprawy była Argentyna. Tam uczestnicy zimowiska spotkali się z człowiekiem roku "Timesa", czyli papieżem Franciszkiem.

- W towarzystwie animowanego Wally'ego młodzi podróżnicy poznawali świat i ciekawostki geograficzne. Obok gimnastyki umysłowej nie zaniedbaliśmy ruchu fizycznego. Od pierwszego dnia mieliśmy szczęście bawić się w śniegu, a kolejne dni wyjazdów zapewniły rekreację w Parku Rodzinnym: Loopy’s World w Gdańsku, Aquaparku w Sopocie oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni - opowiada ks. Mariusz.

Niemal tygodniowa podróż zakończyła się Eucharystią. Po Mszy św. odbył się bal kontynentów, czyli dyskoteka karnawałowa, na której każda grupa przebrała się odpowiednio i w ciekawy sposób zaprezentowała jeden kontynent.

- Pożegnania po zakończonych półkoloniach były wzruszające, polało się kilka łez - zapewnia ks. Mariusz. - W drugim tygodniu ferii, od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 13.00 zapraszamy do oratorium dzieci na atrakcyjne zajęcia. W piątek świętujemy uroczystość św. Jana Bosko - dodaje duchowny.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama