Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jest wyrok za bójkę na plaży

Od 26 do 22 miesięcy pozbawienia wolności - to wyrok w procesie siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, którzy w sierpniu ubiegłego roku pobili na gdyńskiej plaży marynarzy z Meksyku.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia ub. r. Kibice drużyny ze Ślaska, którzy przyjechali na mecz swojej drużyny z Arka Gdynia, zaatakowali na plaży meksykańskich marynarzy ze szkolnego żaglowca Marynarki Wojennej Meksyku ARM "Cuauhtemoc". Po zatrzymaniu tłumaczyli, że bronili zaczepianych przez Meksykanów kobiet. Ta wersja jednak nie została potwierdzona przez świadków, w tym jedną z rzekomo zaatakowanych kobiet.

Teraz, podczas ogłaszania wyroku prowadzący rozprawę sędzia Bartosz Kahnik powiedział, że materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości, co do okoliczności sprawy. - Zarówno z zeznań świadków, jak i z zapisu monitoringu, który dziś obejrzeliśmy, nie wynika jakikolwiek obraz atakujących marynarzy - wyjaśnił sędzia. - Widzimy natomiast oskarżonych, i nie tylko, ścigających po całej plaży osoby o innej karnacji skóry. Widzimy bicie i kopanie po głowie leżących na ziemi. Czy można kogokolwiek atakować leżąc twarzą w piasku?

Jeden z kibiców został skazany na 2 lata i dwa miesiące pozbawienia wolności, pozostała szóstka na rok i dziesięć miesięcy. Skazani muszą też zapłacić po 3 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych obywateli Meksyku. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że za spóźnioną i nieadekwatną reakcję na wydarzenia na plaży w dniu meczu, stanowisko stracił z-ca komendanta miejskiego policji w Gdyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama