Nowy numer 39/2020 Archiwum

Jak pokonać szatana?

Tematem filmu jest walka duchowa, a konkretnie walka z szatanem. Reżyser dokumentu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania.

Od 31 stycznia do 6 lutego w Gdańskim Centrum Filmowym przy ul. Długiej 57 w Gdańsku, wyświetlany będzie film dokumentalny pt. "Jak pokonać Szatana", z którego możemy dowiedzieć się, jak skutecznie walczyć ze złym duchem. Dokument wyreżyserował Michał Kondrat.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. W dokumencie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth, egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Z rozmów z nimi można dowiedzieć się, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią, jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, a także kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej i jak to robić, aby to było bezpieczne. W filmie znajdzie się też wywiad z dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anną Golędzinowską, autorką książki "Ocalona z piekła". Słynna modelka opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy, którą otrzymuje od Kościoła.

Michał Kondrat jest wieloletnim asystentem egzorcysty, absolwentem studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, komentatorem zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła katolickiego.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama