Jak pokonać szatana?

Tematem filmu jest walka duchowa, a konkretnie walka z szatanem. Reżyser dokumentu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania.

Od 31 stycznia do 6 lutego w Gdańskim Centrum Filmowym przy ul. Długiej 57 w Gdańsku, wyświetlany będzie film dokumentalny pt. "Jak pokonać Szatana", z którego możemy dowiedzieć się, jak skutecznie walczyć ze złym duchem. Dokument wyreżyserował Michał Kondrat.

Film został nakręcony latem 2013 roku we Włoszech. W dokumencie występują doświadczeni egzorcyści, między innymi o. Gabriele Amorth, egzorcysta watykański, czy o. Cipriano de Meo, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i zarazem najdłużej posługujący egzorcysta na świecie. Z rozmów z nimi można dowiedzieć się, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią, jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, a także kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej i jak to robić, aby to było bezpieczne. W filmie znajdzie się też wywiad z dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Jednym z wątków dokumentu jest rozmowa z Anną Golędzinowską, autorką książki "Ocalona z piekła". Słynna modelka opowiada o dręczeniach, których doświadcza od momentu nawrócenia i pomocy, którą otrzymuje od Kościoła.

Michał Kondrat jest wieloletnim asystentem egzorcysty, absolwentem studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, komentatorem zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła katolickiego.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

« 1 »