Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Radujmy się w Panu

- Wierzymy, że piękno żywej muzyki służy jednoczeniu się wierzących w Boga i poszukujących odpowiedzi - mówi Anna Sawicka, wiolonczelistka.

W gdańskim Centrum Ekumenicznym sióstr brygidek 1 lutego odbył się koncert karnawałowy "Radujmy się w Panu". Wypełniły go popularne pieśni neapolitańskie, walce, tanga oraz opracowania gospel i spirituals.

- Dzisiejszy koncert to przede wszystkim duży ładunek śródziemnomorskiej ekspresji i piękna melodycznego połączony z refleksją religijną typową dla muzyki amerykańskiej - podkreśla A. Sawicka.

Ten karnawałowy i pełen muzycznych niespodzianek wieczór swoimi występami uświetnili Marzena Prochacka - sopran, Marek Sikora - puzon i Anna Mikolon - fortepian. Koncert poprowadzili Anna Sawicka oraz Marek Sikora.

Występ artystów odbył się w ramach "Zimowych koncertów w Centrum Ekumenicznym Sióstr Brygidek". - Na następny koncert zapraszamy 2 marca. W programie znajdą się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz jego syna Franza Xavera nazywanego "Mozartem Lwowskim" ze względu na to, że artysta 25 lat mieszkał i pracował jako nauczyciel gry na fortepianie właśnie w tym mieście. To mało znany wątek biografii rodu Mozartów. Dlaczego? Odpowiedzi poszukamy na koncercie - zachęca A. Sawicka.

Patronat nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Patronem medialnym koncertu był "Gość Niedzielny".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama