Nowy numer 39/2020 Archiwum

Gdynia świętuje

Gdynia rozpoczęła świętowanie 88. urodzin miasta od rekordowego, pod względem frekwencji, Biegu Urodzinowego, który odbył się w sobotę 8 lutego. W najbliższych dniach jubileuszowi będą towarzyszyć liczne uroczystości i ciekawe wydarzenia.

W niedzielę 9 lutego o godz. 10 w kościele NMP Królowej Polski (ul. Świętojańska) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

W poniedziałek 10 lutego, w 88. rocznicę nadania Gdyni praw miejskich, o godz. 12 nastąpi złożenie kwiatów na Płycie Marynarza Polskiego przy skwerze Kościuszki. Godzinę później przed gdyńskim Infoboxem (skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i 10 lutego) zostanie wzniesiony toast gorącą czekoladą rozdawaną przez uczniów Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO oraz Pierwszego Społecznego Gimnazjum. W czasie toastu zostanie zrobione wspólne zdjęcie pamiątkowe gdynian. O godzinie 17 w Infoboxie odbędzie się spotkanie z twórcami komiksu historycznego o Gdyni "Miasto z widokiem". Również o godz. 17 w Muzeum Miasta Gdyni, w sali audiowizualnej, odbędzie się wieczór autorski z pisarzem Mariuszem Wilkiem z okazji wydania książki "Dom włóczęgi". O godz. 18 odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta, w trakcie której zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego "Za wybitne zasługi dla Gdyni" oraz nagrody "Czas Gdyni" za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2013.

We wtorek 11 lutego o godz. 13 w Gdynia Arena rozpocznie się Gala Urodzinowa. O godz. 18.30 w Teatrze Gdynia Główna (peron -1) odbędzie się wieczór autorski z Pawłem Huelle z okazji wydania najnowszej powieści "Śpiewaj ogrody".

W czwartek 13 lutego o godz. 17 w Galerii Ratusz odbędzie się wernisaż prac młodej gdynianki 14-letniej Julii Biały pt. "Moja wizja gdyńskiego modernizmu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama