Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Silni małżonkowie to silne państwo

- Odrodzenie społeczne zależy od odrodzenia małżonków i rodziny - mówiła Katarzyna Nowicka, psycholog, jedna z prowadzących konferencję "Trzy sposoby na udane małżeństwo".

- Czujemy misję i przynaglenie z nieba, żeby propagować wizję budowania dobrej relacji w małżeństwie, bo ona będzie procentować w rodzinie i dzieciach, ale także w całym środowisku społecznym, a nawet w państwie – kontynuowała psycholog.

40 par małżeńskich z różnym stażem wzięło udział w konferencji prowadzonej przez wspólnotę Komunia Małżeństw, która odbyła się w sobotę 8 lutego w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie. Wśród prelegentów znaleźli się: Katarzyna Nowicka, żona, mama 4 dzieci, psycholog i kierownik w Centrum Pomocy Psychologicznej SPCh o/G, Paweł Kopycki, mąż, ojciec trzech córek, popularyzator nauczania Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie oraz Grażyna Silni małżonkowie to silne państwo   - Trudności są po to, by się rozwijać, pokonywać je, uczyć się nowych sposobów radzenia sobie z nimi - mówiła Katarzyna Nowicka ks. Rafał Starkowicz /GN Dzida, żona, mama 4 dzieci, psycholog i kierownik w Salezjańskim Ośrodku "Nasz Dom" dla młodzieży.

Prowadzący podkreślali, że człowiek jako jedność ciała, psychiki i ducha musi się troszczyć o te trzy sfery również w relacjach małżeńskich. - Pragniemy zachęcać ludzi do rozwoju w kierunku dojrzałości. Nie tylko dojrzałości osobistej, ale też dojrzałości w relacjach, żeby były one budujące i dawały później satysfakcję - podkreślała Katarzyna Nowicka.

Honorata i Jerzy, małżeństwo z dwudziestoletnim stażem, podkreślają, że dopiero teraz, po odchowaniu szóstki dzieci, mają czas na to, by budować tę więź między sobą. - Cały czas byliśmy skupieni tylko na dzieciach i na ich wychowywaniu. Zapomnieliśmy o sobie. Bardzo chcemy zbudować naszą relację małżeńską, żeby starość spędzić razem, nie oddzielnie, jak obcy sobie ludzie - mówiła Honorata.

Spotkanie zakończyło się Mszą św., którą dla zgromadzonych odprawił ks. Krzysztof Borysewicz, wspierający duchowo konferencję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama