GN 25/2022 Archiwum

Dobra Świetlica

W czwartek 13 lutego, o godz. 12.30 odbyła się uroczystość przekazania nowej siedziby "Świetlicy Dobrej", która dotychczas mieściła się przy ul. Dolnej na gdańskim Dolnym Mieście.

W ramach projektu społecznego programu rewitalizacji Dolnego Miasta miasto Gdańsk odrestaurowało i wyposażyło w niezbędne sprzęty zabytkowy budynek przy ul. Dobrej 8 A i B. Od 13 lutego w tym miejscu zaczęły działać administrowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej: punkt przedszkolny i świetlica dla dzieci, które wcześniej mieściły się przy ul. Dolnej 4.

- To miejsce ważne jest szczególnie dla młodych mieszkańców, którzy będą tutaj przychodzić. Dla nich ma to być taka bezpieczna przestrzeń - mówił ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas. - Ten obiekt, który jest właśnie oddawany do użytku po kapitalnym remoncie, ma pozwolić na jak najlepsze pełnienie zadań na rzecz małych dzieci przyprowadzanych do okienka przedszkolnego i na rzecz dzieci przychodzących do świetlicy socjoterapeutycznej - dodał.

W czasie uroczystości przekazania nowej siedziby "Świetlicy Dobrej" Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Paweł Piński, dyrektor Zespołu Projektów Skanska SA podpisali umowę na wykonanie kolejnych prac budowlanych w ramach programu rewitalizacji Dolnego Miasta. - Dolne Miasto dzięki rewitalizacji ma szansę stać się kolejną gdańską dzielnicą, w której warto będzie zamieszkać. Odzyska dawny blask, jak zrewitalizowana wcześniej Letnica - podkreślał Paweł Adamowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama