Gotowi do startu?

Największe wydarzenie lekkoatletyczne 2014 roku odbędzie się od 7 do 9 marca w Ergo Arenie - hali na granicy Gdańska i Sopotu. W mistrzostwach świata weźmie udział 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów.

Polskę reprezentować będzie aż 37 sportowców. Pomorze liczy na tyczkarkę Annę Rogowską, zawodniczkę SKLA Sopot. Urodzona w Gdyni lekkoatletka osiągnęła najlepszy tegoroczny wynik na świecie - 4,76 metra.

Jednym z kandydatów do medalu jest kulomiot Tomasz Majewski. Musi jednak uważać na Amerykanów, w szczególności na Ryana Whitinga, który niedawno osiągnął wynik 22,23 m.

Duże szanse na medal ma także Kamila Lićwinko, specjalizująca się w skoku wzwyż. Podczas halowych mistrzostw Polski zawodniczka skoczyła aż 2 metry i jak mówią eksperci jest w rewelacyjnej formie.

Polacy zmierzą się z najlepszymi lekkoatletami na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, podwójna złota medalistka igrzysk olimpijskich.

W Sopocie wystąpi także ikona skoku wzwyż - Blanka Vlasic. Chorwatka w swojej karierze ponad 100 razy pokonała barierę 2 metrów. W swoim dorobku ma złote medale mistrzostw świata i Europy.

Najliczniejsze zespoły wystawią Stany Zjednoczone - 62 sportowców oraz Rosja - 38 zawodników.

« 1 »