Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pielgrzymka maturzystów

1320 tegorocznych maturzystów z 30 księżmi i siostrami zakonnymi uczestniczyło w tegorocznej pielgrzymce maturzystów archidiecezji gdańskiej na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa "Wierzę w Syna Bożego". - Bierzemy udział w pielgrzymce, żeby modlić się o zdanie matury, zdrowia dla siebie najbliższych, no i pomyślne przejście egzaminów na studia - mówiły jeszcze w piątek wieczorem Angelika i Agnieszka, maturzystki z technikum przy Zespole Szkół Morskich, które do Częstochowy pojechały autokarem wraz z 40 innymi maturzystami z trzech gdańskich szkół.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę o 9.00 w sali Ojca Kordeckiego. Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty konferencję wygłosiła s. Lucyna ze Zgromadzenie Sióstr od Aniołów o modlitwie i jej roli w życiu młodych. Kolejną konferencję wygłosiła dr Dorota Dźwig, a dotyczyła ona relacji między chłopakiem a dziewczyną i budowania prawdziwej miłości. Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział w Eucharystii w intencji Maturzystów Archidiecezji Gdańskiej, która sprawowana była w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Mszę św. odprawił bp Wiesław Szlachetka, dla którego była to Msza prymicyjna jako biskupa przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Biskup mówił o związku Kościoła z Maryją. Diakonia muzyczna zapewniła oprawę Mszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama