Pielgrzymka maturzystów

1320 tegorocznych maturzystów z 30 księżmi i siostrami zakonnymi uczestniczyło w tegorocznej pielgrzymce maturzystów archidiecezji gdańskiej na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa "Wierzę w Syna Bożego". - Bierzemy udział w pielgrzymce, żeby modlić się o zdanie matury, zdrowia dla siebie najbliższych, no i pomyślne przejście egzaminów na studia - mówiły jeszcze w piątek wieczorem Angelika i Agnieszka, maturzystki z technikum przy Zespole Szkół Morskich, które do Częstochowy pojechały autokarem wraz z 40 innymi maturzystami z trzech gdańskich szkół.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę o 9.00 w sali Ojca Kordeckiego. Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty konferencję wygłosiła s. Lucyna ze Zgromadzenie Sióstr od Aniołów o modlitwie i jej roli w życiu młodych. Kolejną konferencję wygłosiła dr Dorota Dźwig, a dotyczyła ona relacji między chłopakiem a dziewczyną i budowania prawdziwej miłości. Następnie wszyscy zgromadzeni wzięli udział w Eucharystii w intencji Maturzystów Archidiecezji Gdańskiej, która sprawowana była w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Mszę św. odprawił bp Wiesław Szlachetka, dla którego była to Msza prymicyjna jako biskupa przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Biskup mówił o związku Kościoła z Maryją. Diakonia muzyczna zapewniła oprawę Mszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..