Nowy numer 38/2021 Archiwum

Coś dla oka i ucha

Muzeum Diecezjalne w Pelplinie mieszczące się przy ul. Bpa Dominika 11, zaprasza na wystawę 12 tkanin prof. Wojciecha Sadleya oraz kolejny Koncert Czwartkowy.

Już w czwartek 13 marca, o godz. 19.30 odbędzie się wernisaż wystawy tkanin prof. Wojciecha Sadleya, wybitnego artysty i prekursora tzw. tkaniny eksperymentalnej. Ekspozycja obejmie 12 prac z cyklu "Całuny". Tkaniny o wymiarach 240 x 140 cm przedstawiają cierpienie, przemijanie i śmierć w perspektywie uniwersalnej i chrześcijańskiej.

Urodzony w Lublinie prof. Wojciech Sadley jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych nagród. Uprawia rysunek, malarstwo, collage, witraż, tkaninę unikatową i eksperymentalną oraz kompozycję przestrzenną.

Tego samego wieczoru w Muzeum Diecezjalnym odbędzie się kolejny występ z cyklu Koncertów Czwartkowych pt. "Wielkopostnie". Na scenie wystąpi Męski Zespół Kameralny Canticum Novum z Sopotu pod dyrekcją Arkadiusza Wanata. Artyści zaprezentują pieśni wielkopostne.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama