Nowy numer 38/2021 Archiwum

Polska muzyka u brygidek

Była to specjalna edycja z cyklu koncertów ekumenicznych poświęcona postaci wielkiego patrona Centrum, poprzedzająca kanonizację polskiego papieża.

W interpretacji gdańskich artystów: Karola Respondka - klarnet i Pawła Rydla - fortepian publiczność wysłuchała kompozycji polskich twórców: Zarębskiego, Rytla, Wieniawskiego, Chopina, Kisielewskiego. Koncert poprowadziła Anna Sawicka.

Tradycyjnie publiczność nie zawiodła - sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Wszyscy kompozytorzy, których utwory zaprezentowano, mieli jedną wspólną cechę - byli polskimi patriotami.
Następny koncert specjalny pt. "Artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II" odbędzie się 22 marca o 17.00, a w pierwszą sobotę kwietnia organizatorzy zapraszają na koncert z wiosennej edycji Koncertów w Centrum Ekumenicznym - "Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej", również z muzyką polską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama