Nowy numer 38/2021 Archiwum

Biblijny konkurs rozstrzygnięty

Katarzyna Tessmer z parafii św. Judy Tadeusza w Gdyni zwyciężyła w diecezjalnym etapie Konkursu Biblijnego dla ministrantów i lektorów.

Katarzyna była jedyną dziewczyną w gronie uczestników konkursu a dalsze miejsca zajęli Szymon Król z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, Maciej Klamrowski z Parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie, Jakub Wojewódka z Parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, Michał Chaciński z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

- Ministrantem zostałem tuż po Pierwszej Komunii - wspomina Szymon. - Pomyślałem sobie wtedy, że chciałbym coś więcej dla mojego kościoła i parafii robić. Poszedłem na zbiórkę z dwoma kolegami. Spodobało mi się. W konkursie startuję po raz czwarty. Miałem już nawet okazję być na finałach ogólnopolskich w Paradyżu, gdzie zająłem trzecie miejsce indywidualnie i drużynowo. To bardzo piękne miejsce.

Kolega Szymona, Michał, jest ministrantem od ośmiu lat. Obaj chłopcy przyznają, że czytając Pismo Święte starają się zrozumieć je jak najlepiej i odnieść poszczególne fragmenty do własnych spostrzeżeń i przemyśleń.

Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 23 i 24 maja w Paradyżu. Piątka laureatów gdyńskich eliminacji będzie reprezentować naszą diecezję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama