Nowy numer 37/2021 Archiwum

Donald Turbitt w Gdańsku-Oliwie

W najbliższą środę 2 kwietnia, w Auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie odbędzie się wyjątkowe spotkanie ewangelizacyjne dla mężczyzn pt. "Mężczyźni mocni Duchem".

Prelekcję o godz. 18.30 wygłosi były strażak Donald Turbitt, założyciel wspólnot Mężczyzn Św. Józefa, który od 25 lat przedstawia swoje wykłady, poruszając temat duchowości mężczyzny we współczesnym świecie.

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich mężczyzn, a w sposób szczególny duszpasterstwa i parafialne grupy męskie.

Donald Turbitt ewangelizuje wraz ze swoją żoną Patrycją. Mieszka w Glocester, Rhode Island. W 1969 roku Donald Turbitt, jako młody strażak i biznesmen, przeżył swoje nawrócenie, a w 1970 roku doświadczył chrztu w Duchu Św. To radykalnie zmieniło jego życie i zrodziło pragnienie całkowitego oddania się posłudze Panu. W ostatnim czasie szczególna uwaga D. Turbitta skupiona jest na wspieraniu liderów rozwijających swoją pracę wśród mężczyzn. Prowadzi w wielu krajach konferencje dla nich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • _jasiek
  01.04.2014 11:15
  _jasiek
  <cytat> doświadczył chrztu w Duchu Św. </cytat>
  Ale właściwie co to takiego? U katolików jest siedem Sakramentów Świętych, u protestantów dwa, w tym wspólny chrzest a to jawi mi się jako jakiś nowy sakrament, o którym ksiądz na religii mnie nie uczył.
  doceń 15
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama