GN 24/2018 Archiwum

Koncert Papieski

W piątek 4 kwietnia, w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 19.15 odbędzie się Koncert Papieski zorganizowany z okazji 9. rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II.

Wieczorem w Oliwie zabrzmi wspaniałe Niemieckie Requiem Op. 45 Johannesa Brahmsa. Kompozytor mierzy się w nim z problemem śmierci. Poprzez kompilację biblijnych fragmentów przekazuje, że śmierć jest zjawiskiem bardzo naturalnym.

W czasie wyjątkowego koncertu wystąpią: Julia Novikova, sopran, Vladimir Gromom, baryton, Chór Filharmonii w Mińsku oraz Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Ernsta van Tiela, Dyrektora Artystycznego Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Koncerty Papieskie odbywają się dwa razy do roku w zawiązku z rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II oraz rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową.

Na koncert wstęp wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma