Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Pola Nadziei na Pomorzu

W niedzielę 6 kwietnia pomorskie hospicja zjednoczą się w imieniu swoich podopiecznych. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Pomorskie hospicja kolejny raz zjednoczą się w imieniu swoich podopiecznych. 5 i 6 kwietnia odbędą się Pola Nadziei. Znakiem rozpoznawczym akcji są wolontariusze, którzy na ulicach, skwerach, przed kościołami czy w centrach handlowych będą zbierali do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych hospicjów, wręczając w zamian kwiat żonkila - symbol nadziei na odrodzenie.

Atrakcje dla mieszkańców Pomorza otworzy Żonkilowa Sobota. W szpitalu Marynarki Wojennej z przychodnią przy ul. Polanki 117 w Gdańsku-Oliwie 5 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 dla wszystkich chętnych przewidziane jest bezpłatne poradnictwo medyczne, podczas którego czynnych będzie kilkanaście gabinetów lekarskich, punkt pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Główne imprezy przewidziane zostały dzień później, tradycyjnie w niedzielę. W Gdańsku o godz. 11.30 wystartuje Korowód Pól Nadziei. Barwny pochód, na czele z Orkiestrą Straży Granicznej, z udziałem zespołu pracowników hospicjów, ich podopiecznymi wraz z rodzinami, wolontariuszami i przyjaciółmi przemaszeruje spod Złotej Bramy do Fontanny Neptuna, gdzie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. Następnie odbędzie się uroczystość nadania tytułu Honorowego Wolontariusza oraz wręczenie pamiątkowych statuetek w Sali Wety Ratusza Głównomiejskiego. W programie znalazły się także występy zespołów muzycznych, tancerzy i DJ-ów.

Hospicja w Sopocie zapraszają od godz. 13.00 na Piknik Rodzinny, który otworzy Żonkilowy Spacer z bębniarzami. Główną atrakcją będą koncerty Marcina Spennera, finalisty drugiej edycji X-Factor i zespołu Gentle Lady Note.

W Gdyni o godz. 12.00 odbędzie się Festyn Rodzinny, w ramach którego wystąpi grupa Timur i Jego Drużyna oraz Kinga Zdybel, finalistka programu Mam Talent. Przygotowane zostały też liczne atrakcje towarzyszące, w tym minimecze, trening funkcjonalny, trampolina czy ścianka wspinaczkowa.

W ramach Pól Nadziei w Pucku wystąpi Krystyna Gedzik w programie zatytułowanym "Wiosenne inspiracje". Organizatorzy przewidzieli też imprezę wspólną dla wszystkich miast włączających się w akcję tzn. przejazd motocyklistów z żonkilowymi atrybutami trasą z Pucka przez Gdynię i Sopot do Gdańska.

- Cierpienie i samotność towarzyszące chorobie onkologicznej w jej stadium terminalnym są jednocześnie sprawdzianem z człowieczeństwa wszystkich zdrowych, dla których budząca się wiosna jest rzeczywistym zaproszeniem do życia. Nie omijajmy wzrokiem wolontariusza z puszką. Aby idea hospicjum jako domu podejmującego chorych niczym gości mogła być kontynuowana, potrzebne jest jej konkretne wsparcie - apelują organizatorzy.

Patronem honorowym Pól Nadziei jest arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Relacja z wydarzenia już wkrótce na gdansk.gosc.pl oraz w 15. numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama