GN 2/2021 Archiwum

Musica Sacra

- Muzyka kościelna jest bardzo istotną częścią europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowo-duchowego. Jej zadaniem jest przybliżanie światu wiecznego, Bożego piękna, które budzi w ludzkich sercach radość i nadzieję - mówi ks. prof. Jacek Bramorski.

Dobrą okazją do poznania specyfiki muzyki kościelnej będzie XI. Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Musica Sacra", która odbędzie się w Akademii Muzycznej w Gdańsku w dniach 9-10 kwietnia 2014 roku.

Tematem konferencji będzie szeroko rozumiana problematyka muzyki sakralnej w kontekście współczesnych wyzwań kulturowych. W gronie prelegentów znajdą się wybitni specjaliści - profesorowie uczelni krajowych i zagranicznych. Będzie również okazja do udziału w warsztatach, których uczestnicy zapoznają się z praktycznym aspektem interpretacji muzyki dawnej. 

- Zapraszam organistów, dyrygentów chórów kościelnych oraz wszystkie osoby zainteresowane problematyką muzyki sakralnej - zachęca ks. prof. Jacek Bramorski, organizator konferencji.

Patronem medialnym wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama