Nowy numer 3/2021 Archiwum

Od wieczerzy do ukrzyżowania przejdź do galerii

W niedzielę 6 kwietnia w żukowskiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się spektakl muzyczny o męce Pańskiej autorstwa zespołu Lux Mundi.

Muzycy zaprezentowali własną interpretację Misterium Męki Pańskiej. Wykonywane utwory przepleciono tekstami z Pisma Świętego oraz rozważaniami poszczególnych etapów Misterium. Nie zabrakło rockowego brzmienia oraz wyjątkowych wokali.

Uczestnicy wydarzenia mieli niesamowitą okazję, by przy akompaniamencie muzyki towarzyszyć Chrystusowi od ostatniej wieczerzy, przez Ogrójec, pojmanie, biczowanie, skazanie, drogę krzyżową, aż do kulminacyjnego momentu ukrzyżowania i śmierci. Muzykę oraz teksty piosenek napisał przed laty ks. Zygmunt Słomski.

Od wieczerzy do ukrzyżowania   z zasobów zespołu Założony w 2010 roku zespół Lux Mundi zaprezentuje muzyczną interpretację Misterium Męki Pańskiej jeszcze w trzech parafiach archidiecezji gdańskiej:

- 13 kwietnia (niedziela), o godz. 19.30 muzycy zagrają w parafii św. Stanisława w Leźnie

- 14 kwietnia (poniedziałek), o godz. 19.30 muzycy zagrają w parafii MB Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance

- 15 kwietnia (wtorek), o godz. 19.00 muzycy zagrają w parafii św. Jadwigi w Gdańsku-Nowym Porcie

- Niech to wydarzenie, odbije się echem w naszych sercach. Niech zmieni nasze sztywne patrzenie na obraz Męki Jezusa. Niech napełni nas radością i nadzieją na nowe, lepsze życie w Chrystusie Zbawicielu - nawołują członkowie zespołu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama