Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kaszubskie Misterium

W malowniczej scenerii Kalwarii Wejherowskiej w Niedzielę Palmową 13 kwietnia oraz w Wielki Piątek 18 kwietnia odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej.

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia odbędzie się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Kaszubskiej Jerozolimy. O godz. 10.00 rozpocznie się przemarsz od Bramy Oliwskiej (ul. 12 Marca) do wejherowskiej Kolegiaty. W czasie pochodu zostaną poświęcone palmy. Przemarsz zakończy Msza św. w kościele Trójcy Świętej.

Później o godz. 15.00 przy Pałacu Piłata (dojazd od ul. Marynarki Wojennej), na wejherowskich wzgórzach rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej. Będzie to wyjątkowa droga krzyżowa, w czasie której grupa "Misternicy Kaszubscy" po raz trzynasty wystawi inscenizację Męki Pana.

W wejherowskiej inscenizacji Misterium Męki Pańskiej będzie można uczestniczyć także w Wielki Piątek 18 kwietnia, o godz. 10.00.

 

Misteria Męki Pańskiej odbędą się również w innych miastach archidiecezji gdańskiej:

- SOPOT: w sobotę 12 kwietnia, o godz. 19.00, Łysa Góra 

- ŻUKOWO: w niedzielę 13 kwietnia, o godz. 16.30, kościół św. Jana

- GDAŃSK: w piątek 18 kwietnia, o godz. 13.00, Dwór Artusa – Góra Gradowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama