GN 3/2021 Archiwum

Kanonizacja coraz bliżej

Z okazji kanonizacji papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII w archidiecezji gdańskiej odbędą się specjalne Msze święte, transmisje z Watykanu, koncerty, modlitwy i czuwania.

Fundacja Continuo zaprasza 25 kwietnia na koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. W programie "Msza Góralska" Tadeusza Maklakiewicza. Wystąpią Cappella Gedanensis oraz Sopocki Chór Kameralny Continuo pod batutą Leszka Gołąba. Koncert wypełnią także fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II w interpretacji Dariusza Wójcika. Wydarzenie rozpocznie się o 19.30 w kościele pw. NMP Wniebowziętej Gwiazda Morza w Sopocie. Wstęp wolny.

W gdyńskiej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 26 kwietnia o 19.15 odbędzie się "Wieczór czuwania przed kanonizacją". Czuwanie rozpocznie się od adoracji Najświętszego Sakramentu przy dźwiękach muzyki i kanonów Taize. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o 21.00.

W dniu kanonizacji 27 kwietnia zostaną ustawione telebimy w Bazylice Mariackiej i kościele pw. św. Jana w Gdańsku, gdzie wierni od 10.00 wspólnie będą mogli przeżywać uroczystość. W Bazylice Mariackiej o 12.00 arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski odprawi Mszę św. Wiele parafii archidiecezji gdańskiej organizuje specjalne pokazy uroczystości kanonizacyjnych w salkach parafialnych. 

30 kwietnia w kościele pw. św. Trójcy w Wejherowie o 19.15 rozpocznie się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wystąpią studenci Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W programie m.in. Wolfgang Amadeusz Mozart Msza C-dur "Koronacyjna".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama