Nowy numer 31/2021 Archiwum

Podróż historią

Od 1 maja w Gdyni wznowiono kursy linii trolejbusowej 326 obsługiwanej przez zabytkowe pojazdy.

Trolejbusy kursują w niedziele i święta na trasie: Gdynia Grabówek SKM - Śródmieście - Redłowo - Orłowo SKM - "Klif". Zabytkowe pojazdy, które obsługują linię 326, to pamiętany jeszcze przez dwudziestoletnich gdynian Jelcz 120MTE z 1994 roku, Skoda 9Tr20 z 1975 roku oraz szwajcarski Saurer ST4IILM z 1957 roku, który jest jednym z jedynie 12 skonstruowanych sztuk tego typu trolejbusów.

Jednocześnie na trasę wyjeżdżają dwa spośród trzech pojazdów, które kursować będą do końca października, w godzinach 10-17, z częstotliwością co 40-60 minut.

Ceny biletów obowiązują jak na liniach zwykłych kursujących na co dzień w Gdyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama