Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Pasażery" wracają do Gdyni

Wpłynięcie do gdyńskiego portu ogromnego japońskiego wycieczkowca Asuka II zainaugurowało sezon statków pasażerskich w gdyńskim porcie.

Pływający pod japońską banderą wycieczkowiec Asuka II zacumował 7 maja około godz. 7.00 przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni (obok budynku dawnego Dworca Morskiego). Asuka II to jedna z większych jednostek, jakie w tym roku przybędą do gdyńskiego portu. Statek ma ponad 240 metrów długości. Pasażerom, którzy mogą korzystać z ośmiu pokładów, oferuje: dwa baseny, osiem barów, kasyno, centrum fitness a nawet teatr.

Tegoroczny sezon wycieczkowców nie będzie tak obfity, jak w ubiegłych latach. W sumie w tym roku zaplanowane są 52 wizyty. Niektóre jednostki (np. AIDAbella) odwiedzą Gdynię kilka razy.

W najbliższym czasie do gdyńskiego portu zawiną: 9 maja włoska Costa Pacifica (290,2 m długości), 13 maja panamska MSC Orchestra (292 m długości), a 15 maja włoska Costa Classica (290,2 m długości). MSC Orchestra to jedyny statek, który w tym sezonie otrzyma swoją tablicę w Alei Statków Pasażerskich na końcu Skweru Kościuszki w Gdyni. Odsłonięcie tablicy planowane jest na 23 czerwca o godz. 15.00.

Największym statkiem odwiedzającym Gdynię będzie Celebrity Eclipse z Malty. Mierzący ponad 317 m długości wycieczkowiec przypłynie do nas już 18 czerwca. Będzie to wyjątkowa wizyta, bowiem Celebrity Eclipse to najdłuższy statek pasażerki jaki kiedykolwiek gościł w Polsce.

Tegoroczny sezon wycieczkowców w Gdyni zakończy się 27 września. Jako ostatni gdyński port ma odwiedzić Seven Seas Voyager pływający pod banderą Bahama.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama