Nowy numer 29/2021 Archiwum

Santo Subito

- Wybraliśmy te najbardziej interesujące i zarazem najmniej znane zdjęcia ukazujące św. Jana Pawła II w wielu niecodziennych sytuacjach - informuje Waldemar Jaroszewicz, organizator wystawy.

Prowadzona przez Oddział Gdański "Civitas Christiana" Galeria Mariacka przygotowała z okazji kanonizacji Jana Pawła II wystawę pt. "Santo Subito". Na ekspozycji zaprezentowane są najciekawsze fotogramy autorstwa Ryszarda Rzepeckiego, o. Czesława Kozłowskiego SJ oraz Agencji Fotograficznej "Kosycarz" dokumentujące pontyfikat ojca świętego.

Patronat nad wystawą objął arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. - Z radością i dumą przyjęliśmy wyniesienie przez papieża Franciszka do godności świętych dwóch papieży Jana XXIII i naszego umiłowanego ojca świętego. Jedną z propozycji, która pomaga nam przeżywać to wydarzenie jest wystawa "Santo Subito" zawierająca prace fotografików dokumentujących pontyfikat św. Jana Pawła II - mówi metropolita gdański.

- Życzę, by stała się ona dla wszystkich, nie tylko okazją do sentymentalnych wspomnień, ale źródłem inspiracji do rozpalenia w sobie na nowo miłości do Boga i Kościoła, a także pragnienia osobistej świętości - dodaje hierarcha.

Patronat medialny nad wystawą objął "Gość Niedzielny".

Wystawa czynna jest do 15 maja, od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama