Pomorscy funkcjonariusze w ruchu

W dniach 8-9 maja odbywały się w Gdyni wojewódzkie eliminacje XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant Roku Ruchu Drogowego".

Najlepsi funkcjonariusze reprezentujący wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji z naszego województwa rywalizowali w czwartek i piątek o tytuł najlepszego policjanta drogówki z Pomorza. W pięciu konkurencjach wzięło udział 28 funkcjonariuszy.

Pierwszego dnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni rozegrane zostały dwie widowiskowe konkurencje: jazda sprawnościowa motocyklem oraz dynamiczne pościgi w radiowozach. Drugiego dnia, po porannym teście wiedzy w Parku Naukowo-Technologicznym i egzaminie ze strzelania, została przeprowadzona konkurencja kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulic: Świętojańskiej i Armii Krajowej.

Pomorscy funkcjonariusze w ruchu   Różnice punktowe były niewielkie i do samego końca nie wiadomo było, kto zostanie zwycięzcą ks. Rafał Starkowicz /GN Wojewódzki turniej swoim patronatem objął Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Najlepszymi policjantami ruchu drogowego na Pomorzu zostali: sierż. sztab. Jakub Dreweński, KMP w Gdyni, st. sierż. Waldemar Lewandowski, KMP w Gdańsku oraz mł. asp. Krzysztof Bisha, KMP w Gdyni. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało garnizon pomorski w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..