Nowy numer 23/2021 Archiwum

Naukowo o Mesjaszu

Naukowcy wielu specjalności spotkali się w oliwskiej auli Jana Pawła II, aby podzielić się spojrzeniem z różnych perspektyw na mesjański obraz Jezusa z Nazaretu.

„Ortodoksja i herezja w mesjańskim obrazie Jezusa z Nazaretu” - to temat konferencji, podczas której można było wysłuchać wykładów lekarza, biblistów, specjalisty z zakresu patrologii, historyka oraz filologa.

Prof. Roman Nowicki, lekarz dermatologii podzielił się swoimi obserwacjami dotyczącymi oczekiwania na Mesjasza, jakie staje się udziałem chorych i cierpiących. Motyw Mesjasza w Starym Testamencie przybliżył ks. dr hab. Grzegorz Szamocki, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. O mesjaństwie Jezusa przedstawionym w Nowym Testamencie mówił ks. prof. Andrzej Najda z UKSW.

Tendencje eschatologiczne związane z oczekiwaniem na powtórne przyjście Mesjasza w pierwszych wiekach Chrześcijaństwa przybliżał o. dr hab. Mieczysław Paczkowski. Nie zabrakło także wykładów ukazujących motywy mesjańskie w literaturze.

Konferencję zorganizowały Uniwersytet Gdański oraz Gdańskie Seminarium Duchowne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama