Nowy numer 15/2024 Archiwum

Marsz dla Życia i Rodziny

- Razem możemy więcej! Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka i rodzina są warte każdego zaangażowania - mówi Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Gdańsku, główny organizator.

Już po raz piąty 18 maja Wydziały Katechetyczny i Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Gdańskiej wraz kilkunastoma organizacjami pro-life, duszpasterstwami, stowarzyszeniami rodzinnymi organizują w Gdańsku Marsz dla Życia i Rodziny.

Zbiórka na Placu Solidarności zaplanowana jest od godz. 14.30. Wymarsz nastąpi 30 minut później. Radosny pochód przejdzie ulicami Wały Piastowskie, Rajską, Wielkie Młyny, Podmłyńską, Pańską, Węglarską, Kołodziejską, Tkacką, Długą, Długi Targ i zakończy się przy Fontannie Neptuna przed Dworem Artusa.

- W tym roku nasza manifestacja przypada w dniu urodzin Karola Wojtyły. Dlatego głoszone podczas marszu świadectwa będą inspirowane słowami świętego papieża: "Bóg uczynił wielkim i niezastąpionym darem mężczyznę dla kobiety i kobietę dla mężczyzny" - informuje Jaroszewicz. - Marsz będzie odpowiedzią na wielki apel ojca świętego o budowanie cywilizacji miłości - dodaje.

- Przyjdźmy całymi rodzinami i zaprośmy przyjaciół. Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach. Niech ten marsz będzie pełen radości - apelują organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Więcej na temat Marszu dla Życia i Rodziny oraz innych inicjatyw pro-life z terenu archidiecezji gdańskiej w 20. numerze "Gościa Niedzielnego".

Relacja z tegorocznego marszu już wkrótce na gdansk.gosc.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama