Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zobacz także

 • dziwne to...
  15.05.2014 12:39
  Pan Chołownia ma troszkę dziwny "styl postępowania" - radykalnie jest przeciwny wszelkiemu potępianiu, ale cóż on czyni nieco szydząc z Kościoła Katolickiego (a raczej aktualnego Jego głosu), jakby miał receptę jakąś na zbawienie świata... Ja uważam, że zło należy nazywać złem i już ... A kochać ludzi trzeba, ale to wychodzi gdzieś od wewnątrz ... Nie można potępiać ludzi, ale ich czyny już tak...Sądzę, że warto o tym pamiętać i nie przesadzać z tą maksiliberalną tolerancją ...
  doceń 0
 • Marcin Ziemniewicz
  15.05.2014 13:35
  Słabe to. "Chrystus ich wszystkiego nauczy, nie my". Jakies fikołki słowne. Apostołowie wszystkich czasów jednak wyraźnie nazywali zło złem. mowa nasza ma być "tak - tak, nie - nie, a co nadto jest, od złego pochodzi". A takie np. gadanie, że homoseksualiści mają autentyczną potrzebę bycia z drugim człowiekiem w kontekście dyskusji o legalizacji homozwiązków, jest dla mnie mocno niejasne. Pedofile tez mają autentyczną potrzebę relacji z dziećmi, i co mianowicie z tego? Panie Szymonie, ja podziwiam Pana codzienną Eucharystię i Pana działalność charytatywną, to jest dla mnie świadectwo. Ale byłoby fajnie, jakby Pan dał spokój z tym swoim "pokój, miłość i tolerancja", bo to jest mdłe, letnie.
 • M.R.
  15.05.2014 19:30
  Odnoszę wrażenie, że obecna działalność Szymona Hołowni jest "zamiast". Jak sam mówi, po 17 latach przyszło rozczarowanie efektami dotychczasowej działalności. Znając tez osobiście tych wszystkich ludzi, trudno jest się pogodzić z myślą, że był przez nich ordynarnie wykorzystywany. Ale myślę, że to nie koniec. Trzymając się Ewangelii, nie sposób przyjmować z niewzruszoną wzniosłością bluźnierstwa i profanacje, a z tym mamy do czynienia. To nie jest kwestia krótkiego czasu na nauczenie się demokracji, tylko złej woli, która szuka możliwości pohańbienia świętości za wszelką cenę, byle tylko zaistnieć w przestrzeni publicznej. Tu nie ma miejsca na dialog i dyskusję, tu trzeba dać zdecydowany odpór. Ale - to dopiero kolejne kroki...
  Cóż zawsze jest czas, by znaleźć miejsce dla siebie. Niekoniecznie zgodne z naszymi wyobrażeniami o innych i o sobie. Wszystko jeszcze przed Panem Szymonem.
  doceń 2
 • ds
  16.05.2014 12:42
  To ciekawe, o tych homoseksualistach, bo autor demaskatorskiej książki pisał coś zupełnie innego. Że każdy każdego traktuje, jako zdobycz. Czyżby kłamał ?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama