Nowy numer 15/2024 Archiwum

Żagle na Bałtyku

Las masztów i trzepoczące na wietrze żagle to imponujący widok dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. Rywalizacja załóg rozgrywa się na Zatoce Gdańskiej, a regaty można obserwować z brzegu.

Rozpoczęła się druga edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regaty trwają trzy dni (23-25 maja) i w tym czasie wszystkie jachty odwiedzą najważniejsze ośrodki żeglarskie Zatoki Gdańskiej - marinę w Sopocie, Gdańsku-Górkach Zachodnich i Gdyni.

W sobotę wyścigi odbywają się od 11.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 15.00. Rywalizacja załóg rozgrywa się na Zatoce Gdańskiej. Regaty można obserwować z brzegu.

W zawodach biorą udział prawdziwe gwiazdy żeglarstwa. Wśród sympatyków inicjatywy jest między innymi mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz, który startuje w kategorii "Open" dla jachtów powyżej 9 metrów. - Zależy nam, aby na linii startu spotkali się wielokrotni uczestnicy regat morskich z tymi, którzy pływają turystycznie. Zapraszamy przede wszystkim do wspólnej zabawy - komentuje Bogusław Witkowski,  prezes Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Integracji sprzyjać będzie zaplanowane na sobotni wieczór świętowanie przy muzyce oraz konkursy z nagrodami, wśród których nie zabraknie beczki rumu. Aby ją zdobyć załogi będą musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością współpracy. Rywalizacja polegająca na pokonaniu żeglarskiego toru przeszkód, wypompowywaniu zęzy czy odszyfrowaniu haseł przekazywanych za pomocą alfabetu Morse'a, zapowiada się nie mniej emocjonująco niż zmagania na wodzie.

Ceremonia zakończenia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się 25 maja w Gdyńskiej Marinie około 16.00.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy