Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Wciąż dojrzewamy do odpowiedzialności"

- W wyborach należy uczestniczyć. Do tego zachęcamy. Dlatego właśnie biskupi przed wyborami skierowali do wiernych swoje słowo - mówił po oddaniu głosu na gdańskiej Oruni abp Sławoj Leszek Głódź.

Hierarcha zjawił się w lokalu wyborczym, zorganizowanym w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5 przy ul. Małomiejskiej, tuż po 7.30. Po oddaniu głosu spotkał się z dziennikarzami.

- Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Można wybierać tak czy inaczej. Głosować natomiast trzeba. Jesteśmy odpowiedzialni za wybór kandydatów, zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak i niebawem do samorządu oraz polskiego Parlamentu - podkreślał. Na pytanie, czy nieuczestniczenie w wyborach jest grzechem, odpowiedział z humorem: - Woda święcona nie wystarczy, aby ten grzech zgładzić.

Komentując niską frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, dodał: - Wciąż dojrzewamy do tej odpowiedzialności obywatelskiej. Powodów jest wiele. Czasem w tym względzie niedomagają też kraje starej, rozwiniętej demokracji. Myślę, że przy okazji wyborów parlamentarnych frekwencja będzie większa. Nie widzę tu tłumów. Jeżeli frekwencja osiągnie 30 proc., to będzie dobrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama