Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pomorski Dzień Dziecka

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci na wspólne przeżywanie ich święta.

O godz. 9.30 w Bazylice Mariackiej odbędzie się spotkanie modlitewne, po którym nastąpi przejście Długim Pobrzeżem pod Basztę Łabędź w stronę katamaranu. O godz. 11.00 rozpocznie się ponadgodzinny Rejs im. Macieja Płażyńskiego do Sopotu.

Katamaran zacumuje przy molo w Sopocie. Stamtąd dzieci z opiekunami przejdą w barwnym pochodzie na korty tenisowe, gdzie odbędzie się Festyn Rodzinny. Na najmłodszych będzie czekało wiele atrakcji, słodkości i niespodzianek. Podczas wspólnej zabawy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla rodzin "Razem oszczędzamy wodę i energię".

Na festyn można przyjechać za darmo. Szybka Kolej Miejska umożliwiła bezpłatny przejazd dzieciom do 16 roku życia w godz. 6.00-20.00 pociągami PKP SKM na trasie Tczew-Słupsk.

Uprawnienie do darmowego przejazdu poświadcza dowolny dokument ze zdjęciem, na którym widoczny jest wiek dziecka. W przypadku dzieci, które nie posiadają dokumentu ze zdjęciem, a których wygląd jednoznacznie wskazuje, że nie ukończyły 16 roku życia, przejazd będzie odbywał się bez okazania dokumentu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama