Nowy numer 30/2021 Archiwum

Kondolencje metropolity gdańskiego

Publikujemy treść telegramu kondolencyjnego, jaki abp Sławoj Leszek Głódź przesłał na ręce biskupa polowego - Józefa Guzdka.

Ekscelencjo!

Po wiadomości o śmierci śp. Pana Generała Wojciecha Jaruzelskiego w mojej prywatnej kaplicy odprawiłem Mszę świętą za spokój Jego duszy. Poleciłem Jego bogate życie Bożemu Miłosierdziu.

Od początku mojej posługi Biskupa Polowego otrzymywałem wiele życzliwych listów, w których odczytywałem zatroskanie o sprawy wojska i zainteresowanie organizacją duszpasterstwa wojskowego. Do listów śp. Pan Generał dołączał zazwyczaj starodawne polskie modlitewniki ze swojej biblioteki. Wśród nich otrzymałem modlitewnik z XVI w. zatytułowany ʺDroga do niebaʺ.

Dziękuję Bogu, że dał Panu Generałowi łaskę nawrócenia i pojednania, a dzięki posłudze kapłana - kapelana wojskowego - otwarta została droga do nieba.

Łączę się duchowo z Uczestnikami uroczystości pogrzebowych, zwłaszcza z najbliższą Rodziną i pozostaję w modlitewnej pamięci. Niech Miłosierny Pan przyjmie śp. Zmarłego do krainy życia wiecznego, a nam niech towarzyszy chrześcijańska nadzieja, że śp. Pan Generał jest już na wiecznej warcie u Pana.

 

+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup, Metropolita Gdański

Generał dywizji w stanie spoczynku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama