Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ku czci błogosławionej Alicji

W niedzielę 8 czerwca w Lasach Piaśnickich odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci bł. Alicji Kotowskiej.

Parafia Chrystusa Króla i błogosławionej Alicji Kotowskiej w Wejherowie, na której terenie znajduje się Sanktuarium Piaśnickie, zaprasza do wspólnej modlitwy.

Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15.00 w kaplicy leśnej, nieopodal szosy łączącej Wejherowo z Krokową. Wcześniej, o godz. 13.30 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w procesji pokutnej, która wyruszy od pomnika poległych kapłanów. W tym czasie będzie można porozmawiać z księżmi oraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Po uroczystości odpustowej z kaplicy leśnej do grobu bł. Alicji Kotowskiej wyruszy procesja eucharystyczna. 

Piaśnica stanowi największe, po obozie koncentracyjnym Stutthof, miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu w okresie II Wojny Światowej.

O życiu bł. Alicji Kotowskiej, jej patriotyzmie i miłości do Kościoła będzie można przeczytać w 24. numerze Gościa Gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma