Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Gdynia miastem wolności

Gdynia zwyciężyła w plebiscycie zorganizowanym przez TVP 1 i portal Onet.pl. Osoby głosujące w konkursie uznały, że to Gdynia przeszła największą metamorfozę przez ostatnie 25 lat. Wojciech Szczurek zaprosił mieszkańców na wspólne świętowanie.

Głosujący mieli wskazać również, w którym miejscu w Polsce żyje się najlepiej. W finałowej potyczce Gdynia pokonała Wrocław i Rzeszów. - Gdynia jest miastem szczególnym, niezwykłym. Obywatele pokochali swoje miasto, zintegrowali się wokół niego. Kiedy szukają bardziej tego, co łączy, niż dzieli, to bardzo cieszy - mówił podczas ogłoszenia wyników plebiscytu prezydent Wojciech Szczurek.

Świętowanie z okazji przyznania tytułu "Miasta 25-lecia wolności Polski" rozpoczęło się 7 czerwca o 12.00. Specjalny, piętrowy autobus wyruszył z parkingu przy Urzędzie Miasta przy al. Marszałka Piłsudskiego i przejechał ulicami Gdyni, odwiedzając gdyńskie dzielnice. Na każdym przystanku czekały na pasażerów ciekawe atrakcje, m.in. pokaz taneczny grup cheerleaders, minikonkursy wiedzy o Gdyni, upominki i niespodzianki.

O 19.00 przy gdyńskim InfoBoxie odbyła się druga część uroczystości. Wystąpili znani artyści, tacy jak Novika czy Daab. Świętowanie tytułu miasta wolności zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama