- Ideologia gender to spór ideowy dotyczący ludzkiej płciowości i rodziny, a nie roli kobiety w społeczeństwie - mówił ks. Jarosław Piotrowski.
W środę 11 czerwca w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach odbyła się katecheza na temat ideologii gender. Wykład "Gender - błogosławieństwo czy przekleństwo?" wygłosił ks. Jarosław Piotrowski, parafialny opiekun Akcji Katolickiej i kapelan Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej w Archidiecezji Gdańskiej. - Zrównanie praw kobiety i mężczyzny głoszone przez gender to tylko zasłona dymna. Nie chodzi o sprawy socjalne, ekonomiczne, społeczne. Tu chodzi o kwestie kulturowe, o zmianę tradycyjnej rodziny - mówił.
- Środowiska lewicowe ukazujące ideologię gender jako wybawienie głoszą, że "kto jest przeciwnikiem gender, ten jest przeciwnikiem kobiet" - podkreślał ks. Piotrowski. - A to nie jest prawda. Bo chrześcijaństwo od samego początku zmieniło pojęcie struktury rodziny i płciowości. To chrześcijaństwo przyniosło równouprawnienie kobiety i dziecka wobec mężczyzny - podkreślał.
- Gender nie jest filozofią, bo celem filozofii jest dążenie do prawdy, a gender już z góry zakłada prawdę - mówił ks. Jarosław Piotrowski Agnieszka Lesiecka /GN Podczas środowego spotkania ks. Jarosław przedstawił genezę terminu "gender" oraz opowiedział o początkach związanego z nim ruchu, który wypaczył w XIX w. pierwotny feminizm, będący wtedy autentyczną walką o prawa kobiet. Przedstawił i omówił także osoby i ruchy, które na przestrzeni stulecia, lansowały ideologię związaną z osłabieniem roli rodziny i małżeństwa.
- Mężczyzna jest zupełnie inny niż kobieta - podkreślał ks. Piotrowski. - Stopniem skomplikowania przypomina młotek, kobieta zaś - tablet. My, mężczyźni potrzebujemy prostych słów, zwrotów, żeby zrozumieć. Kobieta jest bardziej skomplikowana w wymiarze emocjonalnym i psychicznym. I to jest właśnie piękne. W ten sposób dwie płcie się uzupełniają - kontynuował.
Ks. Jarosław wymienił listę założeń płynących z ideologii gender, która dąży do: zmiany obrazu człowieka przez pryzmat jego seksualności oraz zmiany kulturowej roli kobiety i mężczyzny. Zaznaczał, że uderza to w macierzyństwo i małżeństwo, prowadzi do likwidacji tradycyjnej rodziny oraz proponowania rozwiązłego stylu życia dzieciom i młodzieży.
Na zakończenie przestrzegł przed konwencją Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, która jego zdaniem jest wypaczeniem obrazu przemocy. Polecił także kilka pozycji książkowych na temat ideologii gender:
- Gabriele Kuby "Rewolucja genderowa"
- Gabriele Kuby "Globalna rewolucja seksualna"
- Marguerite A. Peeters "Gender – światowa norma polityczna i kulturowa"
- "Gender cywilizacja śmierci"