GN 38/2020 Archiwum

Z prośbami do mistyczki

20 czerwca po Mszy św. odprawionej o godz. 6.30, z bazyliki Mariackiej wyruszy pielgrzymka do Mątowów Wielkich, miejsca urodzenia bł. Doroty.

Na dwudniową pielgrzymkę do Mątowów wyruszą dwie grupy pątników: piesza i rowerowa. Grupa piesza pierwszego dnia pokona 40 km. Udający się na pielgrzymkę rowerową tego dnia mają do pokonania dystans 120 km. Obie grupy pielgrzymkowe spotkają się na noclegu w miejscowości Nowa Cerkiew.

Drugiego dnia rowerzyści odwiedzą Kwidzyn, miejsce, gdzie Dorota spędziła ostatnie lata życia w zamurowanej celi. Znajduje się tam domniemany grób mistyczki. Grupa piesza pokona w tym czasie 20 km, które dzielą Nową Cerkiew i Mątowy Wielkie.

- Dorota jest naszą Gdańską świętą. Wiemy, gdzie mieszkała. Jej dom jest przy ul. Długiej 64. Tej wielkości świętej Gdańsk nie miał. W kościele Mariackim otrzymała „serce z ciała”. To serce nawróciło jej męża. Ona sama bywa czasem porównywana z inną wielka mistyczką - Katarzyną ze Sieny. Na Wybrzeżu bł. Dorota nie jest niestety szczególnie znana - wyjaśnia ks. Krzysztof Ławrukajtis. - Będziemy prosić podczas pielgrzymki, aby Dorota wypraszała nam łaskę przemiany serc. Drugą intencją jest modlitwa za małżeństwa, przezywające kryzysy - dodaje.

Z prośbami do mistyczki   - Idący pieszo na pierwszym odcinku maja do pokonania 40 km. Trasa zaplanowana na rower musi być dłuższa - podkreśla ks. Jarosław Czepczyński ks. Rafał Starkowicz /GN Grupę rowerową poprowadzi ks. Jarosław Czepczyński. Jest on wytrawnym pielgrzymem. Niejednokrotnie w samotności pokonywał drogę do Santiago de Compostela. - Idea prawdziwej pielgrzymki wiąże się z porządkowaniem życia. Po zatrzaśnięciu drzwi nie wiem co mnie spotka. A największym zagrożeniem dla człowieka są jego zabezpieczenia. Większość pielgrzymek to wycieczki połączone z modlitwą i doświadczeniem duchowym. Samo pielgrzymowanie musi zawsze pozostawać poszukiwaniem Pana Boga - podkreśla ks. Jarosław Czepczyński.

Informacje o pielgrzymce na www.facebook.com/gdanskapielgrzymka oraz pielgrzymka.gda.pl

Więcej o bł. Dorocie z Mątowów i o pielgrzymowaniu do miejsca jej urodzenia można przeczytać w 25 numerze Gościa Gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama