Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święto Morza w Gdyni

Z okazji obchodów Święta Morza w dniach od 21 do 29 czerwca w Gdyni odbędzie się prawie 50 imprez.

Uroczysta inauguracja Święta Morza rozpoczęła się w sobotę 21 czerwca podniesieniem flagi Święta Morza, symbolicznym przekazaniem Neptunowi kluczy do miasta przez prezydenta Wojciecha Szczurka oraz salwą z okrętu ORP Błyskawica.

Przez najbliższych kilka dni na mieszkańców Gdyni i turystów będzie czekało prawie 50 różnych imprez związanych z obchodami Święta Morza. W programie wydarzeń nie zabraknie m.in. Mszy św. w intencji Ludzi Morza (24.06 godz. 18), pokazów antyterrorystycznych i ratownictwa wodnego (25.06 godz. 18), rejsów jachtami, wykładów, koncertów, zwiedzania okrętów Marynarki Wojennej (28-29.06).

Tegoroczne Święto Morza zakończą obchody Święta Marynarki Wojennej. W niedzielę 29 czerwca o godz. 9.00 w kościele garnizonowym na Oksywiu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Marynarki Wojennej. Później o godz. 10.30 nastąpi złożenie wieńców oraz wiązanek kwiatów na cmentarzu Marynarki Wojennej. A w południe rozpoczną się uroczystości przy Płycie Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki. O godz. 13.00 Marynarka Wojenna zaprasza na pokaz dynamiczny okrętów MW w basenie portowym nr 1 oraz na Zatoce Gdańskiej.

Program obchodów Święta Morza można znaleźć na stronie: http://www.swietomorza.eu/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama