Nowy numer 39/2020 Archiwum

"Zodiak" w opałach przejdź do galerii

Statek s/v „Zodiak” został opanowany przez terrorystów. Na pokładzie znajdowali się, oprócz załogi, urzędnicy wysokiego szczebla Unii Europejskiej, odbywający rejs po Zatoce Gdańskiej. Właśnie trwa wystawa Balt Military Expo 2014. Czy siłom ratowniczym uda się poskromić napastników?

Na szczęście to tylko ćwiczenia działań antyterrorystycznych i ratowniczych, jakie miały miejsce 25 czerwca na akwenie pomiędzy wejściem południowym do Portu Gdynia a falochronem mariny, na wysokości Akwarium Morskiego.  Na nabrzeżu działaniom organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na morzu przyglądała się duża grupa mieszkańców i turystów. Ćwiczenia miały za cel szkolenie i doskonalenie współdziałania lotniczych i morskich służb siłowych i ratowniczych. Pretekstem miało być opanowanie statku przez uzbrojonych terrorystów. Zgodnie ze scenariuszem, terroryści, po przejęciu kontroli nad „Zodiakiem”, przez kapitana przekazują swoje żądania, dając niewielki czas na ich realizację. W przypadku ich niespełnienia, mają zabijać po kolei zakładników. Następuje wszczęcie procedury uzyskania zgody na użycie sił specjalnych…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama