Nowy Numer 38/2020 Archiwum

W obronie krzyża

Jan Paweł II mówił: brońcie krzyża, brońcie wiary. Więc przychodzimy przed oblicze władzy, żądając, by prawa chrześcijan w Polsce były respektowane - powiedział Jacek Konczal, organizator protestu przed budynkiem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Głównym powodem zorganizowania manifestacji było, odwołane wskutek licznych protestów, przedstawienie „Golgota Picnic” w Poznaniu, będące profanacją Męki Pańskiej. Jako powód wycofania się z przedstawienia podano rzekome zagrożenie bezpieczeństwa i życia aktorów oraz widzów.

– Chcemy publicznie podziękować Bogu, że nie dopuścił do obrazy Bożego majestatu – dodał Jacek Konczal z Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie archidiecezji gdańskiej. – Domagamy się poszanowania prawa do swobodnego wyrażania swojej wiary oraz zatrzymania poniżania i wykluczania katolików z życia publicznego.

Zaproszenie do udziału w manifestacji zostało skierowane do innych wspólnot chrześcijańskich. Ponad sto osób czynnym udziałem dało świadectwo swej wiary.

– W okresie totalitarnej władzy w Polsce Kościół katolicki był obrońcą twórców kultury, to w kościołach odbywały się spotkania, odczyty, spektakle teatralne. Kościół bronił wolności – mówił Jacek Konczal. – A teraz tej samej wolności odmawia się Kościołowi. Nie zgadzamy się na to. Będziemy bronić krzyża, wiary aż do zwycięskiego końca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama