Nowy numer 38/2018 Archiwum

Uwaga bomba!

Znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Z tego powodu centrum Gdańska jest sparaliżowane. Wstrzymano ruch pociągów, kolejek SKM, samochodów i tramwajów.

Podczas prac budowlanych przy peronie nr 5 na stacji Gdańsk Główny znaleziono niewybuch z II wojny światowej - to bomba lotnicza. Ładunek leży pomiędzy Błędnikiem, a nowym peronem.

Dla ruchu zamknięto więc odcinek drogi od Zieleniaka do Bramy Oliwskiej. Zablokowana została również ul. 3 Maja, więc przejazd przez centrum Gdańska jest właściwie niemożliwy.

Wstrzymano także ruch tramwajów oraz pociągów. Pociągi SKM od strony Gdyni dojeżdżają do stacji Gdańsk Stocznia. Bilety SKM są honorowane w autobusach i tramwajach jeżdżących pomiędzy Wrzeszczem, a Gdańskiem Głównym. Policjanci czekają na saperów.

Komunikacja tramwajowa odbywa się wyłącznie ul. Jana z Kolna. Dodatkowo uruchomiono autobusy na trasie Opera Bałtycka - Brama Oliwska -  Opera Bałtycka. Autobusy linii 210 i 131 kursują przez Hucisko ulicą 3-go Maja  (pomijając Dworzec Główny) w obu kierunkach.

Ruch drogowy od strony Wrzeszcza odbywa się ul. 3 Maja, od strony stoczni ruch kierowany jest poprzez ul Jana z Kolna, na ul Wały Piastowskie i Wały Jagiellońskie. Od strony Gdańska Głównego w kierunku Wrzeszcza od bywa się 3 Maja oraz przez Wały Piastowskie i Jana z Kolna. W newralgicznych miejscach ruchem kierują policjanci. Prosimy o stosowanie się do ich zaleceń.

Na miejscu są już saperzy. Jak informuje Michał Piotrowski z Biura Prasowego Miasta Gdańska utrudnienia w komunikacji mogą potrwać do godz. 13.00.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma