Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zjazd Kaszubów

Jak co roku organizatorzy Zjazdu Kaszubów przygotowali wiele atrakcji. Nie zabraknie kaszubskiej muzyki, znakomitej kuchni regionalnej podczas tzw. Biesiady, a także lokalnego rękodzieła.

Do Pruszcza Gdańskiego 5 lipca zawitają Kaszubi z całej Polski i z spoza jej granic. Część z nich, tradycyjnie przybędzie na miejsce pociągiem Transcassubia, który wyruszy z Chojnic wczesnym rankiem o godz. 4.34. Zanim dotrze na metę zabierze ze sobą kilkuset Kaszubów m.in. z Chojnic, Brus, Kościerzyny i Trójmiasta. Za przejazd Transcassubią, tak jak to bywało w latach ubiegłych, pobrana zostanie opłata w kwocie 10 zł od osoby. Dzieci do 15 roku życia podróżować będą bezpłatnie. Bilety można nabyć w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach od 30 czerwca, w godzinach 8.00-15.00.

Pociąg przyjedzie do Pruszcza Gdańskiego o godz. 9.30. Pół godziny później uczestnicy Zjazdu przemaszerują spod dworca PKP do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim ulicami Dworcową, Fryderyka Chopina i Wojska Polskiego. O godz. 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Główne uroczystości odbędą się w tzw. Faktorii Rzymskiej. Oficjalne rozpoczęcie Zjazdu Kaszubów zaplanowane jest na godz. 13.00.

W programie wydarzenia: jarmark twórców kaszubskich, kuchnia regionalna oraz występy zespołów. Zagrają m.in. Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki", Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice", Zespół Pieśni i Tańca "Frantówka", Zespół "Czarodzieje" z Kaszub, Paweł Ruszkowski oraz Zespół "Fucus".

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama