Nowy numer 39/2020 Archiwum

Dla ochłody

- To doskonała inicjatywa. Kiedy żar się leje z nieba, możliwość napicia się wody, jest prawdziwym ratunkiem. Zaskoczyło mnie to, że woda z sokiem jest tu serwowana za darmo - mówi pan Krzysztof, turysta, który do Gdańska przybył z Łodzi.

W wakacyjne weekendy przy ul Karmelickiej w Gdańsku pojawia się saturator z darmową wodą. Serwowana jest przechodniom z sokami, limonką lub cytryną.

- Chcemy nie tyle przekonać do picia surowej wody z gdańskich ujęć, ale przede wszystkim dać poznać jej dobry smak, również odwiedzającym nasz gród turystom. Jest to też swego rodzaju zachęta do korzystania ze zdrojów ulicznych stojących w Pasie Nadmorskim - mówi Jacek Skarbek, prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

W upalne dni po kubek darmowej wody ustawiają się długie kolejki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama